Fri. Jul 19th, 2024

 

Büyük finansal kurumlar için Altın finansal piyasa verileri, işletmenin can damarıdır. Bu kadar önemlidir çünkü piyasa değişikliklerini tahmin etmek, o piyasanın nasıl hareket ettiğine bağlı olarak büyük miktarlarda para kazanabilir veya kaybedebilir. Piyasa analistleri, muazzam yatırım kaynaklarını piyasa faiz oranlarındaki küçük değişikliklere karşı kullanmalıdır. Faiz oranları günlük olarak değiştiğinden, bu yatırımların değeri paranın nasıl yönetildiğine bağlı olarak artar. Yatırımlar, tahvil faiz oranlarındaki küçük değişiklikler, hisse senedi fiyatlarındaki kuruşluk düşüşler veya artışlar, para birimleri arasındaki döviz kurundaki küçük değişiklikler ve hatta altın ve gümüş gibi daha değerli metallere kıyasla doların değerindeki küçük değişiklikler yoluyla yapılabilir. . Bu yatırımlar kar yaratır çünkü belirli bir para biriminin piyasa değerindeki her değişiklik, her bir yatırımın devasa boyutuyla çarpılır. Bu, yatırım ister bir emeklilik fonundan isterse büyük bir yatırımcının birikiminden olsun gerçekleşir.

Finansal piyasa verileri düzgün bir şekilde organize edilmezse, kurumsal yatırımcı, o sırada yapılan yatırım hacmiyle şirkete milyonlar kazandırabilecek piyasadaki tek bir değişikliği bile kaçırabilir. Çoğu zaman, tüccarlar bu fonları kötüye kullandılar veya bir finansal işlemi yanlış anladılar ve bu da şirket için büyük bir mali kayıpla sonuçlandı. Bu ticareti kolaylaştırmak ve herhangi bir ticarete otomatik bloke koymak için tasarlanmış bilgisayar tetikleyicileri, önceki yıllarda başarısız oldu ve büyük kurumlara büyük miktarlarda sermayeye mal oldu. Böyle bir kayıp, yalnızca yatırım kaynakları üzerinde değil, aynı zamanda şirket yöneticilerinin ve tacirlerin işlerine de mal oldu. En kötüsü de, tabii ki, yatırım kaybının hissedarların varlıklarında gerçek bir kayıp olması ve bunun, yatırımcılar üzerinde şirket çalışanlarından çok daha büyük etkileri olmuş olabilir.

Bu nedenlerden dolayı, hissedar fonlarına yatırım yapmak amacıyla veri yönetiminin, hayatlar tehlikede olabileceğinden, büyük bir özen ve niyetle yapılması kesinlikle kritiktir. Bu nedenle, büyük veri uzmanlarına sahip olmak, piyasa değişikliklerini gerçek zamanlı olarak oldukça doğru bir şekilde tahmin edebilen piyasa finansörleri ile uyum içinde çalışır. Mevcut yazılım programları bu ilişkinin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilir, ancak asla mükemmel değildir. Bilgisayar programları veya simülasyonlar bozulduğunda defalarca gösterildiği gibi, insan denetimi kesinlikle gereklidir. Bu kadar büyük miktarda parayı bu kadar çabuk kaybetme tehlikesi, piyasa analistlerinin bu programlar üzerinde sürekli tetikte olmalarını gerektirir.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *